Apotheker Rogier Hilbers van apotheek De Drie Stellingen in Oosterwolde is de eerste apotheker in Nederland die zelf vaccineert tegen corona. “We verwachten hiermee een voorbeeld te zijn voor andere apotheken”, vertelt Hilbers. “Op deze wijze zorgen we dicht bij de mensen in hun eigen wijk voor een uitbreiding van het bestaande vaccinatienetwerk van de GGD.”
Het is voor het eerst in Nederland dat een apothekersteam zelf prikt tegen corona. Om de prikken te kunnen zetten, heeft een huisarts de apotheker en enkele van zijn medewerkers officieel ‘bekwaam’ verklaard. Dit is nodig om de vaccinaties te mogen zetten. “We hebben een mailing uitgestuurd naar ons patiëntenbestand waarin we de vaccinaties aankondigen. Vanaf 22 November zetten we de eerste prikken”, vertelt Rogier Hilbers, directeur van apotheek De Drie Stellingen en tevens bestuurder van de Friese Apothekersorganisatie. “Ook als mensen alleen informatie willen over vaccinaties kunnen ze bij ons terecht.”
Fijnmazig en persoonlijk
“Fijnmazig vaccineren en persoonlijk mensen uitnodigen, helpt de vaccinatiegraad te verhogen”, verwacht Hilbers. “Vorige week bleek uit onderzoek van Lifelines dat een deel van de mensen die niet gevaccineerd is, zit te wachten op een persoonlijke oproep. Weer anderen weten niet dat vaccineren gratis is en niet ten koste van het eigen risico gaat. Ook wijst het onderzoek uit dat een deel van de ongevaccineerden meer vertrouwen heeft in medici dan in de overheid. Een apotheek is bekend en vertrouwd voor mensen.”
Het is niet de eerste keer dat De Drie Stellingen bijspringt. In juni hielpen medewerkers van de apotheek bij het klaarmaken van vaccinaties voor de GGD.
Bijdrage aan bestrijden coronapandemie
Apotheker Hilbers werkt nauw samen met GGD Fryslân. ‘We willen als GGD graag samenwerken met de apothekers. Het is laagdrempelig voor de inwoners van Fryslân, maar het kon niet zomaar. Zo moest er juridisch een aantal zaken geregeld worden en moesten de apotheker en zijn team een speciale training volgen”, aldus Nils van Mourik, kwartiermaker vaccineren GGD Fryslân. “We zijn blij dat De Drie Stellingen kan beginnen en hopen dat het een succes wordt, zodat we ook op andere plekken in Friesland kunnen starten.”
Wat Hilbers betreft, blijft het vaccineren door apothekers niet beperkt tot zijn apotheek De Drie Stellingen in Oosterwolde. “Waarom zouden niet alle vijftig apotheken in Friesland en alle 2000 apotheken in Nederland gaan vaccineren? Apothekers kunnen daarmee een belangrijke bijdrage leveren aan het bestrijden van de coronapandemie.”
Hallo ontvanger,
Ik lees dat u vaccineert ook de derde boosterprik? Wij werken als mantelzorger in een verstandelijk gehandicapten instelling waar 40 besmet zijn met COVID-19. Wij willen niet wachten als gepensioneerden tot we in januari via GGD aan de buurt zijn, de betaling is geen probleem van het door u geleverde vaccin (wij zijn tweemaal gevaccineerd met Pfizer vaccin). Bij voorbaat dank op uw positieve reactie.
Met vriendelijke groet,
Gerda en Cees Lange
Beste Gerda en Cees Lange,
Dank voor uw reactie. Op dit moment hebben wij als apotheek nog geen toestemming om boostervaccins te zetten. Wij bieden onze patiënten de mogelijkheid laagdrempelig een 1e of 2e coronavaccin te halen. Voor nu kan ik u helaas daarom nog niet helpen.
Groetend,
Rogier Hilbers
Apotheker
Team bedankt bedankt voor uw snelle reactie op onze vraag. Jammer dat uw geen mogelijk ziet om ons beiden met een booster te vaccineren. Wanneer alsnog een mogelijkheid komt, dan zijn wij binnen drie uur vanuit Hoek van Holland in Friesland om één boosterprik bij u te ontvangen. In afwachting op een reactie bij voorbaat dank.
M.Vgr. Gerda en Cees Lange